fbpx

Zlepšete web své restaurace ve 3 krocích

21 října, 2021

[rt_reading_time label="" postfix="minuty čtení" postfix_singular="minute"]

Máte na starosti chod restaurace? Super! Tento článek je určen právě pro vás. Rád bych vám v následujících bodech předal několik tipů, jak můžete svou restauraci lépe prezentovat na internetu a následně získat více klientů.

Pokud vlastnímu webu nevěnujete příliš velkou pozornost, měli byste být na pozoru. Pandemie Covid naprosto změnila myšlení lidí a to tak, že ještě předtím, než navštíví jakýkoliv podnik nejdříve navštíví jeho webové stránky, na kterých získají první dojem a až pak se rozhodnou, kterou restauraci vůbec navštíví. V následujících bodech získáte důležité informace, jak můžete zlepšit web své restaurace tak, aby zákazník po jeho návštěvě byl 100% přesvědčený, že si dnes pochutná právě u vás.

Krok číslo 1: Rozestavění webu

První krok je dát svému webu určitý cíl. Spousta webů vypadá jako katalog, kde si zákazník může listovat mezi jednotlivými záložkami (menu, fotogalerie, o restauraci), ale nikam ho nesměřuje.

My se musíme zaměřit na to, aby zákazník zvedl telefon a zarezervoval si stůl. Nejdříve se s ním však musíme seznámit a vybudovat si k němu vztah. To uděláme tak, že web sestavíme jako prezentaci složenou z jednotlivých sekcí, kde našim hostům postupně představíme kdo jsme, co děláme a proč by měli navštívit zrovna nás.

Krok číslo 2: sekce, které nesmí chybět na správném webu

Pravděpodobně jste již slyšeli, že člověk si udělá názor na cizího člověka již během prvních pár vteřin. To stejné platí i u webu a proto je naprosto důležité mít dokonalý úvodní banner. Často se skládá z poutavé fotografie a chytlavého krátkého textu, který váš podnik dokonale představí. Jakmile máte banner, který vypadá moderně a profesionálně, zaujmete pozornost a máte na půl vyhráno.

Teď už stačí jen návštěvníka proměnit v zákazníka. Nebudeme na něj ihned tlačit, ať si zarezervuje stůl, ale efektivně se mu představíme. Pro restaurace se nejvíce hodí tyhle sekce: 

O nás – žádné dlouhé vyprávění, jen v pár větách vysvětlete, v čem se lišíte od konkurence a jaké jsou vaše speciality

Menu – nejdůležitější věc na každém gastro webu. Člověk se rozhodne mnohem lépe a rychleji, když před sebou bude mít fotografie vašeho jídla a bude vědět na co se může těšit. Pokud nemáte fotografie, tak stačí samozřejmě i obyčejný text.

Personál – na tohle spousta restaurací zapomíná. Seznamte své klienty i s vašim personálem. Vznikne tak mnohem více osobní vztah a lidé do vaší restaurace nebudou chodit pouze za jídlem, ale i kvůli lidskému kontaktu a budou se cítit, že se se všemi znají.

Fotogalerie – nezbytná součást každého webu. Vizualizace je základ, ukažte svým budoucím klientům jak to u vás vypadá a jaké speciality vaříte.

Recenze – další věc, co na spoustě webech chybí. Určitě už jste dostali recenzi od několika lidí. Pochlubte se jimi i na svém webu. Návštěvník tak rovnou uvidí, jak si vás chválí ostatní, protože nejlepší reklama je přece doporučení od známých.

Kontakt – a jsme na konci. V této fázi náš návštěvník už ví, kdo jste, jak vaříte, kdo je u vás v týmu, jak to u vás vypadá a taky co na to říkají ostatní. Právě teď je připravený vám zavolat a zarezervovat si stůl na dnešní večer. Nezapomeňte v této sekci napsat co nejvíce informací, jako telefon, mail, otevírací hodiny, adresu, atd.

Krok číslo 3: Nepodceňte marketing

Mít web ještě neznamená mít zákazníky, ti se o vašem webu musí nejdříve dozvědět. Proto doporučuji si založit profil na Google a Seznam mapách, kde lidé nejvíce hledají restaurace ve svém okolí a také bych určitě nepodceňoval nastavení SEO na vašem webu, což vám pomůže k tomu, abyste se objevovali na vyšších příčkách ve vyhledávači.

Nechte si ode mě udělat návrh webu zdarma

Jelikož jste článek dočetli až sem, vypadá to, že nad vylepšením svého webu alespoň uvažujete. Tím pádem pro vás mám skvělou zprávu.

Rád vám vytvořím náhled vašeho nového webu ZDARMA. Po krátké konzultaci pochopím, jaký web by se pro vaši restauraci hodil nejvíce a do týdne i vytvořím první náhled.

Tento náhled si můžete nechat a web si podle něho v budoucnu vytvořit, nebo se také můžeme domluvit na spolupráci a s novým webem vám pomůžu já.

Stačí odeslat poptávku níže a já se vám do pár hodin ozvu s více informacemi.

Budu se těšit na spolupráci! Tomáš Vítek.

Nechte si ode mě navrhnout web ZDARMA

Websie - tvorba webových stránek